Poszukiwanie sensu cz.3

w poszukiwaniu sensu cz 3 wartości

Mam wartości. Git. I teraz: I żyli długo i szczęśliwie.

Właśnie: co jest naszym a właściwie celem moich poszukiwań? Odpowiedź na pytanie: Co ja mam w życiu robić? Czym się zająć? Ale nie zająć, zająć. Mogę przecież prać dywany ludziom. Kupić odkurzacz za parę klocków i zacząć robić usługi. Ale nie w tym rzecz. Rzecz w tym, żeby odnaleźć coś co da mi poczucie spełnienia, co da zarobić pieniądze (rachunki trzeba płacić) i radość oraz coś co pomoże innym. (o tym ostatnim będzie osobny wpis)

I właśnie to jest to co muszę mieć cały czas przed oczami. Cel mamy przed oczami.

Idziemy dalej – a więc mamy te wartości którymi będziemy się kierować. Wartości, które w firmie będą grały ważną rolę. Wkoło nich zbudujemy nasz system wynagradzania pracowników ale też system doboru działań.

O co chodzi? Jeśli masz wartość bezpieczeństwo to nie będziesz wchodzić w biznesy w których na start trzeba wyłożyć sporą sumę oraz ryzyko wyzerowania inwestycji jest dość duże. I tak z każdą wartością.

Jeśli autentyczność to nie będę Ci wciskał kitu że jestem nauczycielem drogi wyboru biznesu i teraz dokładnie wiem jak idzie droga rozwoju biznesu. Nie wiem. szukam i nie boję się tym z Tobą dzielić. Wolę być autentyczny niż uciekać oczami kiedy spotkamy się kiedyś face-to-face.

Może Ci Się Spodobać…

Poszukiwanie sensu cz. 4  (Do czego jesteś stworzony)

Poszukiwanie sensu cz. 4 (Do czego jesteś stworzony)

Idziemy dalej. Następną sprawą jaką z Tobą chcę poruszyć to to, do czego jesteś stworzony. To jest ważne aby robić to do czego masz predyspozycje. I tutaj istnieje wiele możliwości zbadania jakie masz możliwości. Jednym z nich jest zbadanie jaką masz osobowość i...

Jak zwiększyć sprzedaż online (księgarnia)?

Jak zwiększyć sprzedaż online (księgarnia)?

Założenie jest takie: masz produkt, masz firmę i coś się kręci ale chcesz żeby lepiej się kręciło. Dla przykładu: klient ma księgarnie internetową. Coś się sprzedaje ale raczej słabo niż dobrze. Przychodzi do mnie i prosi żebym mu pomógł zwiększyć tą sprzedaż....

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − 1 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.