Idziemy dalej. Następną sprawą jaką z Tobą chcę poruszyć to to, do czego jesteś stworzony. To jest ważne aby robić to do czego masz predyspozycje. I tutaj istnieje wiele możliwości zbadania jakie masz możliwości. Jednym z nich jest zbadanie jaką masz osobowość i jakiego typu cechy cię charakteryzują. W ten sposób jesteś w stanie określić czy się nadajesz do czegoś lub do tego się kompletnie nie nadajesz.

Gdybym to wiedział wiele lat temu… Jak miałem dwadzieścia parę lat zafascynował mnie MLM – Multi Level Marketing. Byłem wtedy studentem. Opłata wejścia była niska więc chyba z Karty kredytowej(lipne ale prawdziwe), która miałem dzięki współwłasności konta mojej mamy wpisałem się do biznesu. I tak przez lata przeszedłem kilka mlm-ów. Pierwszy okazał się słaby zarobkowo, drugi się “skończył” a w trzecim świadomie zakończyłem swoje działanie.  Miałem strukturę na ponad 160 osób . Byłem nawet jednym z liderów organizując galę marketingowe z takimi gwiazdami jak Sarsa czy Natalia Nikiel. Także nie było to spowodowane tym, że to była lipa. Dla mnie z perspektywy czasu i tego wpisu mogę powiedzieć, że ta praca nie była dla mnie. Dlaczego?  

Jednym z testów, które mogą Ci pomóc w zobaczeniu jaką masz osobowość jest 16personalities.com Tam jak odpowiesz na serie pytań wyjdzie ci jaką jesteś osobą, jakie masz słabe i mocne strony. 

I widzisz ja jestem INFJ-A / INFJ-T czyli osobowość Adwokat o cechach Introwertyk, Intuicja, Uczucie i Ocenianie. A MLM to networking, spotkania, kawki, prezentacje, spotykanie się ludźmi itd. Introwertyk i spotkania – BLEEEEE. Introwertyk nie lubi wszelkich spotkań. Nie wychodzą mu interakcje, pogaduchy, dłuższe rozmowy itd. Lubi być intro czyli do wewnątrz. Jest skierowany do wnętrza siebie a nie na zewnątrz czyli na drugiego człowieka co w pracy MLM jest niezwykle potrzebne. Oczywiście introwertycy też się spotykają z innymi ludźmi jednak jest to dla nich trudne i muszą włożyć dużo więcej wysiłku niż osoby ekstrawertyczne które maja naturalnie wpisany kierunek – na drugiego człowieka. 

Dlatego dzisiaj wiem, że się do tego nie nadaje. Może się nie nadawać bo masz zły dzień i doła ale możesz zrobić sobie DARMOWY test i wiesz już, że się nie nadajesz. To jest mądre podejście. Zachęcam cię do sięgnięcia do tego testu. Jego polska wersja jest tutaj. 

 

A byłbym zapomniał: 16personalities opiera się na typach osobowości o których możesz poczytać więcej w internecie albo tutaj – https://www.16personalities.com/pl/typy-osobowosci 

Wiem niektórzy wolą wiedzieć więcej w stylu co – jak – dlaczego.  Dlatego tyle jest artykułów, które robią: wstęp-rozwinięcie-zakończenie. I w zakończeniu mówią to, co najważniejsze. Ja zazwyczaj pomijam wstęp albo ograniczam go do minimum aby przejść do sedna bo się spieszy prawda? Mnie też. Do następnego